Kilka słów o mnie

Moja droga do zdrowia

Z wykształcenia jestem pedagogiem i coachem zdrowia, a także certyfikowaną diagnostką nietolerancji pokarmowych i specjalistką diety eliminacyjnej.

Moja droga do zdrowia i świadomego życia rozpoczęła się 12 lat temu. Wtedy po raz pierwszy wzięłam udział w kursie Fundacji Art of Living, gdzie poznałam techniki oddechowe, jogę i medytacje, które towarzyszą mi do dziś. W tamtym czasie również zrezygnowałam z jedzenia mięsa i picia alkoholu.

Ponieważ  od dzieciństwa zmagałam się z astmą i alergiami, a w późniejszym okresie życia także: z zespołem drażliwego jelita, bólami głowy, problemami skórnymi, częstymi infekcjami (które kończyły się antybiotykoterapią), problemami hormonalnymi, wahaniami nastroju aż po depresję i zaburzenia odżywiania, nadal szukałam rozwiązania na swoje problemy ze zdrowiem. Kluczowe w procesie zdrowienia okazały się: kuracja odrobaczająca i odkwaszająca organizm oraz wykonanie diagnostyki nietolerancji pokarmowych i wdrożenie diety eliminacyjnej. Moje życie realnie zmieniło się w wielu obszarach. Po ukończeniu studiów na kierunku coaching zdrowia i żywienia oraz wielu specjalistycznych szkoleń otworzyłam działalność, w której do dzisiaj pomagam innym w odzyskaniu zdrowia.

 

Coaching zdrowia

Coaching zdrowia jest dla mnie łączeniem w moim życiu oraz w kontaktach z ludźmi i pracy z klientami aspektu fizycznego, emocjonalnego, mentalnego i duchowego. Bo jesteśmy całością tych elementów i potrzebujemy patrzeć na swoje zdrowie holistycznie. Jestem przekonana, że obserwacja własnych myśli i wspomnień, przekonań i schematów oraz emocji i uczuć pozwala dotrzeć do źródła każdej choroby i objawów płynących z naszego ciała. Często jest to długa i trudna dla nas praca, ale zawsze warto jej się podjąć.

Jestem zaprzyjaźniona z moją Intuicją oraz przekazem sennym, które często podpowiadają mi co kryje się za problemem psychicznym lub zdrowotnym. Od wielu lat praktykuje techniki oddechowe, jogę i medytację. Wierzę, że sposób odżywiania, choć kluczowy dla zdrowia, nie jest jedynym elementem wpływającym na stan naszego organizmu.

Prywatnie jestem żoną i mamą 7-letniej córeczki i 4-letniego synka. Artystyczną duszą zakochaną w podróżach po świecie. Jeśli chcesz poznać mnie lepiej zapraszam na Instagram: monika_homa.

Monika Homa,
Dyplomowana Coach Zdrowia

Moje powołanie, to gotowanie i karmienie.

Ten dar zamiłowania do eksperymentowania i tworzenia w kuchni odziedziczyłam po mojej  Mamie i Babci. Gotuję i piekę od najmłodszych lat. W dzieciństwie dużo tańczyłam, pisałam, rysowałam i malowałam. Teraz kreuję w kuchni i piszę dla Was przepisy. Czasem przy tym tańczę.

W 2013 roku zaczęłam moją wielką przygodę z kuchnią bezglutenową i roślinną, która trwa do dziś. Przepisy, które publikuje na blogu i w mediach społecznościowych oraz zbieram w e-bookach, to efekt moich wieloletnich eksperymentów w kuchni, przeprowadzonych warsztatów kulinarnych oraz pracy z klientami zmagającymi się z alergią lub nietolerancją pokarmową, o różnych potrzebach żywieniowych.

Mój cel
Pomogę Ci odzyskać zdrowie!
Dzielę się
moją wiedzą i doświadczeniem w pomocnym kursie 7 kroków do zdrowia
Prowadzę
indywidualne konsultacje zdrowotno – żywieniowe online
Tworzę
książki kulinarne z przepisami na roślinne bezglutenowe potrawy
Inspiruję
do prowadzenia zdrowego i ekologicznego stylu życia

Moje doświadczenie

 • W ramach mojej firmy Vega Zdrowie od 2013 roku:
  – indywidualne konsultacje zdrowotno – żywieniowe,
  – diagnostykę nietolerancji pokarmowych,
  – układanie diet eliminacyjnych (bezglutenowa, bez nabiału, bez cukru, wegańska,
  wegetariańska itp.) na podstawie wyników badania nietolerancji pokarmowych,
  – diagnostyka pasożytów i grzybów oraz prowadzenie kuracji odrobaczających, oczyszczających
  i odchudzających,
  – naturalna suplementację. 
 • W latach 2015-2016 organizowałam i prowadziłam warsztaty kulinarne zdrowego odżywiania Poznaj Smak Zdrowia.
 • Prowadziłam wykłady oraz szkolenia na temat: zdrowego odżywiania, nietolerancji
  pokarmowych, oczyszczania organizmu, pasożytów, suplementacji naturalnej, zdrowych jelit i flory jelitowej, pracy z oddechem, sposobów na odzyskanie zdrowia i dobrego samopoczucia i. in.
 • Prowadziłam wykłady i warsztaty kulinarne nt.: Autyzm – leczenie dietą.
 • Byłam inicjatorką projektu „Zanim Zajdziecie”, skierowanego do par przygotowujących się
  do zdrowej ciąży i świadomego rodzicielstwa

Zobacz moje e-booki kulinarne

W Twoje ręce oddaje ponad 90 autorskich przepisów na roślinne i bezglutenowe dania wytrawne, wege "fast food" oraz zdrowe słodkości.

Shopping Cart